Deze series en films moet je gezien hebben, volgens ons team!

vrijdag 20 november 2020 in Tips & trucs
Deze series en films moet je gezien hebben, volgens ons team!

Begin je jezelf al te vervelen nu de horeca op slot zit? Na al die potjes Warzone en FIFA, een overdosis aan memes en wellicht ontelbare rondjes surfen op Gastronomixs, kun je vast wel een shot inspiratie gebruiken. Ons team geeft je graag kijktips!

#1 Inge is fan van deze vrouwelijke chef

Zoals zo’n beetje iedereen, heb ook ik elke Chef’s Table aflevering gezien op Netflix. Het is moeilijk kiezen, maar degene die mij het meest is bijgebleven is die van Ana Ros. Ik heb er in 2016 gegeten en de wijn-spijs combinaties staan nog steeds op nr. 1 van al mijn eetbelevingen (De Librije staat nipt op nr. 2, mocht je dat willen weten). Zonder al te veel te spoilen: ze heeft geen koksopleiding gehad, en kreeg in juni van dit jaar – toen Michelin voor het eerst voet aan de grond zette in Slovenië – in één klap 2 Michelinsterren toebedeeld. Must watch dus!

#2 Céline tipt een docu, serie en film!

Een documentaire is iets waar ik echt gelukkig van kan worden. De serie Rotten laat je zien wat er gebeurt in de voedselketen en zit vol met eye openers! Er worden waarheden onthult over alledaagse producten die iedereen consumeert. Daarnaast ben ik verslaafd aan de serie The Chef Show. Roy Choi begeleidde Jon Favreau voor de film Chef. In de serie komen ze weer samen om hun kookkunsten te laten zien. Van een grilled cheese sandwich tot de Italiaanse keuken, alles komt voorbij!

#3 Els gaat watertanden van taco’s

Een serie waar ik altijd honger van krijg is Las crónicas del taco. In de serie hoor je het verhaal van allerlei verschillende taco’s en krijg je een kijkje in de Mexicaanse eetcultuur. Nu we niet kunnen reizen is het extra leuk om je op deze manier te verdiepen in andere eetculturen.

#4 Nik houdt van de combi humor & eten

Mijn favoriete serie op Netflix is Ugly Delicious met David Chang. Vooral de aflevering over kids food is voor mij een favoriet. Kinderen in het restaurant zijn voor veel zaken een grote uitdaging. Daarnaast is voormalig keukenchef van Noma, Dan Giusti, ook in beeld met zijn werk voor schoollunches in Amerika. Echt een programma met een serieuze onderlaag, maar vooral ook veel humor.

#5 Josan houdt van Nederlandse series

Wat is er nou lekkerder dan op de bank ploffen met een Nederlandse serie of tv-programma, waarbij je niet echt hoeft na te denken en die ook nog eens over food gaat?! Wat mij betreft niks! Sommige tips in deze categorie zijn misschien wat ouder, maar zeker de moeite waard om terug te kijken: De Nieuwe Garde, Herman tegen de rest en Sergio & Axel: van de kaart.

#6 Jeroen is altijd geboeid door cultuurverschillen

The Hundred-Foot Journey gaat over een Indiase kok die met zijn familie een restaurant opent in Zuid-Frankrijk. Hier krijgen ze het aan de stok met de arrogante restauranthoudster aan de overkant. Een prachtige film waarin op een komische manier de verschillen tussen de Indiase en Franse (eet)cultuur in beeld gebracht worden.

Onze chefs staan voor je klaar

Uiteraard hopen we dat je snel weer bomvol inspiratie aan de slag kunt in de zaak. Heb je in de tussentijd vragen over bepaalde technieken, smaakcombinaties of zoek je advies over welke componenten geschikt zijn voor een afhaalmenu? Stuur ons dan een chatbericht via de oranje knop rechts onderin beeld. Onze chefs denken graag met je mee!

Ben je toe aan oneindig veel culinaire inspiratie maar heb je nog geen account? Maak deze dan snel aan, zodat je Gastronomixs 2 weken gratis kunt uitproberen!

Probeer 2 weken gratis!